Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Jak se mít víc rád(a)? aneb očista těla, duše i domovů...

18. dubna 2018 v 10:01 | Lída |  Společný prostor
ČLÁNEK OD STUDENTKY LÍDY:


Jak se mít víc rád(a)? aneb očista těla, duše i domovů...
A tak jsem si říkala, s čím se s Vámi podělím tentokrát? Začíná jaro a já opět začínám hltat články o vyklízení, feng-šuej, uspořádání bytu, očiště bytu. Člověk by měl ale nejprve začít u sebe - u svého těla, své duše.
Co se týče jídla, není přeci nic špatného ani dobrého. Jsou potraviny, které záměrně vyhledáváme. Základem je, nakupovat v naprosté rovnováze, nenechat se uhnat slevami, protože povětšinou zjistíme, že dané věci ani neužijeme, či nesníme.
Dnes jsem byla nakupovat doplňky stravy, které mne byly doporučeny. Povětšinou bych spoléhala na sebe, ale řekla jsem si, že to vyzkouším. Tak jsem bloudila mezi uličkami a hledala. Nakonec jsem spoléhala na svou intuici - vybírám si dle obalu a každou krabičku podržím v ruce. Některá vyzařovala silně, ale negativně - druhá zase velmi slabě. To je proces rozhodování, který si ve všedním a nádherném životě téměř vůbec neuvědomujeme.

Důležité je, s jakou myšlenkou jídlo, doplňky stravy, nápoje atd. zprostředkováváme svému tělu. Přiznejme si: Pokud jíme bezmyšlenkovitě, hltáme, jíme při televizi nebo při konverzaci s druhými - povětšinou máme za chvilku hlad. Je to zapříčiněné tím, že jsme jedli jídlo "naprázdno"- bez energie a tak nějak automaticky.
K čemu vlastně slouží jídlo? Někdo si jím zajídá neštěstí, nespokojenost, stres. Když prosvítíme svou 3. čakru (nachází se v místě žaludku) zlatavým světlem, nebudeme potřebovat tolik jídla.
Užívejte si každý proces všemi smysly, jídlo řádně rozžvýkejte, přitom zhluboka dýchejte. Naslouchejte svému tělu a vše bude v naprostém pořádku.
Chvalte se za to, že dokážete rozlišit jídlo vhodné pro vás. Dejte si, na co máte chuť - nakonec se přistihnete, že když si nebudete odpírat, budete uvolněnější, šťastnější a štíhlejší!
Můžete si vyzkoušet cvičení, které jsem vyčetla v jedné knize: Lehněte si na postel, zavřete oči a naprosto se uvolněte, dýchejte a představte si sami sebe, jak se díváte na své tělo shora. Představte si, jaké je nádherné, pevné, zdravé, jak vyzařuje lásku všemi buňkami. Představte si své tělo přesně tak, jak je podle vás dokonalé. Tak, abyste s ním byli vy sami spokojeni. Vyšperkujte si svou představu do naprosté dokonalosti. Této představě musíte vy sami věřit a neměli byste si říkat, že to nikdy nedokážete - tím celé cvičení zrušíte a nedosahli byste požadovaných výsledků.
Představte si sami sebe, v nějakém okouzlujícím oblečení, ve svém novém těle. Představte si, jak vás druzí chválí a obdivují. Ptají se vás na vaše diety, metody cvičení, stravování, ale vy se jen tiše usmíváte a víte.. Přesně tento pocit si udržujte - být sám sebou, naprosto volný a spokojený.
Nestoupejte na váhu, je to naprosto zbytečné. Vy si přeci sami určujete, kolik chcete vážit. Můžete nosit volnější oblečení, to zamezí, abyste se zbytečně hlídali nad svým tělem. Uvidíte, že po měsíci budou výsledky znatelné - když ne pro okolí, tak pro vás určitě.

Můžete si před spaním představit, jak posilujete celé tělo - jaké svalové skupiny zapojujete, každý sval se zahřívá a zpevňuje. Můžete běhat přes překážky nebo jen tak po dráze či kolem lesa. Můžete si představit cokoliv...

Pro uvolnění a vyčištění prostoru využívám darů vůní a aromaterapie - velmi silnou a příjemnou se mi osvědčila levandule, která má dezinfekční i pročišťující účinky. Stačí opravdu pár kapek, aby vám pobyt v prostoru byl příjemný a nijak vás nerušil. Mohu doporučit také vodní meloun, při kterém si vzpomenu na léto, hřejivé slunko a moře. Citrusové tóny povzbuzují, sladké a ovocné spíše uvolňují a uspávají. Dar ohně navíc prohřeje a "spálí" vše nechtěné. Je to vlastně kombinace jin a jang - vody a ohně. Vpusťte do svých domovů čerstvost, světlo, lehkost, pozitivnost a léčení. Neustále děkujte, s pokorou a láskou. Zbavte sebe i své tělo nepotřebného. Vyhoďte věci, na kterých vám již nezáleží, které nepotřebujete, nevyužijete - ty rozdejte či prodejte. Každou věc, se kterou se loučíte nezapomeňte očistit od svých energií - vodou se solí, svíčkou, atd.
Věřím, že se s přicházejícími jarními dny odpoutáte od všeho starého a přivítáte to nové, vzrušující a čisté...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Akja Akja | E-mail | 18. dubna 2018 v 10:14 | Reagovat

Lidu, svěží článek. Jen naše duše, není tím, za co ji považuješ, naše duše, nepotřebuje žádnou očistu, neboť ona je tím jedinečným proudem Lásky a čistoty, ona je život sám a nemá žádné zabarvení, ona nepotřebuje nic, žádnou změnu, jen aby ji člověk přijal, čím více ji přijímá, tím více je sama bytost v harmonii, když je člověk od duše oddělený, spoutaný, tím více trpí. Je na naší vědomé pozornosti, jestli se dokáže sladit s duší, nebo se bude donekonečna poutat na to, co nás od duše odděluje (ego ).

2 Lída Lída | 19. dubna 2018 v 18:54 | Reagovat

[1]: Ano Akji, souhlasím s Tebou. Nějak jsem to popletla.. Myslela jsem spíše očistu od energetických vazeb, negativity, lítostí.. To je přeci spjaté s duší, nikoliv s tělem? :-)

3 Akja Akja | E-mail | 19. dubna 2018 v 19:30 | Reagovat

[2]: Negativita, lítosti, to zná jen naše tělo, ukládá si to jako do knihovny do svých genů. Staví na tom např. kineziologie, kde se testuje pomocí svalů míra zablokování, kdy se blok vyvinul, jaká byla příčina. Rodová linie si neustále předává tyto informace svým genetickým materiálem. Takže máme některé negativity a lítosti našich prababiček a pradědečků a ani nevíme proč. Ale duše si nic takového nikam neukládá. Duše je čistá koule Lásky, která obklopuje tělo, předává fyzickému tělu výhradně minusový náboj a odvádí plusový. Duše proudí naším tělem a oživuje ho, ale nic nehromadí a nestřádá. Fyzické tělo je to úložiště. Je to potvrzené mnohými novými výzkumy, ale mnozí se o tom vyjadřují jen velmi opatrně. Duše je nezničitelná, tak jako energie je nezničitelná, pokud by duše obsahovala nějakou dualitu, negativitu, lítost, pak by směrovala ke svému zničení, vše vychýlené z rovnováhy se vždy navrací do původního stavu a kdyby byla duše vychýlená, pak by se zničila a to není možné, je to tak srozumitelné?

4 lída lída | 20. dubna 2018 v 10:26 | Reagovat

[3]: ano Akji, naprosto jasné :) děkuji Ti za upřesnění. :-) Jen mne překvapilo, jak je člověk zmaten, dezinformován a má mylné představy, které mu mozek předkládá..

5 Akja Akja | E-mail | 20. dubna 2018 v 20:07 | Reagovat

[4]: Lidunko, omlouvám se Ti, já jsem uminutá jako Beran ( mám ho v ascendentu :-) ), nemůžu si pomoci, ale přesně tak, jsme dezinformovaní vším tím náboženstvím, reinkarnací a karmou. Pokud jsme nevědomí, jsme ovladatelní. Jak si uvědomíme svoji sílu a moc, skončí naše otroctví a o to mi jde především...

6 lída lída | 28. dubna 2018 v 22:05 | Reagovat

[5]: Akji, nemyslím si, že by ses mi měla omlouvat. Já jsem v tom Tvém příspěvku našla, co jsem hledala :) a děkuji Ti :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama