Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Samota

15. srpna 2017 v 17:17 | Akja |  V časech probuzení


"Poodstoupit" je to slovo, které vystihuje potřebné úsilí k prožívání srpnových energií. Umožnit situacím, aby se staly. Už jsme věnovali seberozvoji mnoho času a nyní se rozhlížíme po změnách, které jsme způsobili. Všechny změny jsou připravené, jenže potřebují ke svému projevu "samotu".

Naše vědomí je tvůrčí síla. Pokud stále upínáme vědomí na jednu věc, stále ji tvoříme a není nikdy dokončená. Když malíř vezme štětec a stále bude přetvářet jednotlivé tahy jinými barvami, nikdy se obrazu nedočká. Zkrátka je potřeba nechat vše být. Je to tak těžké, co když jsme mohli ještě něco zásadně skvěle ovlivnit, že?

Ta dokonalost spočívá v nedokonalosti. Představme si svět, plný stejných úplně perfektních dokonalých lidí. Asi by se nám vůbec nelíbil. Nebo záhon s květinami, všechny by byly stejné, žádná by neměla chybějící lístek, delší stonku, či polámaný list. Květiny by nám připadaly neživé, strnulé a ošklivé.

Přestaňme už donekonečna lpět na dokonalé podobě našeho života a užívejme jej takový, jaký je. On je totiž vyjímečný, jen náš a proto dokonalý. Užívejme radost a dokonalost přítomného okamžiku...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 petrflasar27 petrflasar27 | Web | 15. srpna 2017 v 17:35 | Reagovat

Souhlasím, proč pořád hledat problémy. Stačí počkat a vyřeší se samy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama