Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Čekání na novou realitu

6. července 2017 v 10:00 | Akja |  V časech probuzení

Tvoříme, tvoříme, tvoříme. Čekání na nový život, je doprovázeno pocitem příchodu vrcholného zápasu. Nová realita se však vynoří z jediného souboje, který svádí každý sám se sebou. Eckhart Tolle popisuje své probuzení, po uvědomění si, že už nemůže "sám se sebou" žít. Přišel na to, že ten souboj se uskutečňuje uvnitř.

Přijetím přítomného okamžiku, zastavením vnitřního boje se dostáváme do prostoru věčnosti, na který všichni tak usilovně čekáme. Jenže, co s těmi okamžiky, které se nám nelíbí, které jsou nechtěné? Jako např. otrocké zaměstnání, pocit hladu, žízně, pocit nedostatku. To je přesně úkol naší transformace.

Náš život je podmíněný životem celku, ve kterém se nacházíme. Jako např. naše buňky v těle jsou podmíněné životem celého člověka. Pokud dostane některá buňka karcinogenní, pro ni libou látku a ulpí si na ní, začne hromadit veškeré látky a bují z ní nádor. Přestává si vyměňovat látky a informace s okolím a hromadí si vše jen pro sebe. Jenže tohle její chování způsobí celku nemoc a buňka tak tělo zahubí a tím přijde i sama o svůj život. V našem těle funguje štítná žláza, která tohle chování buněk hlídá a ihned sjednává nápravu. Pokud je štítná žláza silná, udrží tělo v rovnováze, pokud ne, může propuknout nemoc...

Stejné je to i v našem bytí. Existují mechanizmy, které ničí naše sny a plány, pokud by negativně ovlivnily celek. Ale když je příroda v nevyváženém stavu, podobně jako slabá štítná žláza v těle, potom bylo umožněno některým lidem ovládat jiné lidi, odtrhnout je od toku informací a všeho potřebného.

Transformace je ozdravný proces pro všechny zúčastněné. Návrat do rovnováhy a harmonie. Návrat do modrotisku našeho bytí. Už tím uvědoměním si, že žijeme v nerovnovážném stavu, způsobujeme návrat k rovnováze. V harmonickém světě pak neexistuje otrocká práce, hlad, žízeň, ani nedostatek.

Tím, že vyjadřujeme svoji nespokojenost s daným stavem věcí, si vše uvědomujeme a dáváme do rovnováhy. Čekáme na chvíle, kdy budeme moci přijímat veškerý přítomný okamžik, zastavit tak vnitřní boj a přesunout se do prostoru věčnosti. Nesmíme tedy ohýbat záda a snižovat se k otrocké práci pro mocné, jenž v přirovnání s tělem způsobují nádor. Nesmíme pracovat v seskupeních, které jsou proti životu, které zotročují lidi.

Můžeme vyrábět potřebné věci, ale jen s láskou, s důvěrou, kde se při celém tom tvoření cítíme dobře, máme skvěle zaplaceno, abychom si zajistili dostatek a blahobyt, kde se lidé k sobě chovají s úctou. Opusťme zaměstnání, kde se lidé chovají jako tyrani a neomezení vládci.

Při pohledu na stav naší společnosti, je jasné, že transformace bude probíhat ještě řadu let. Není ale potřeba na nic čekat. Vytvořme si ihned realitu, v rovnováze s celkem, kterou můžeme přijímat takovou, jaká je a spočinout tak v prostoru věčnosti... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama