Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Dost bylo snů

18. dubna 2016 v 0:00 | Akja |  Téma týdne
Když si člověk řekne, dost bylo snů, je stejné, jakoby si řekl, dost bylo života. Zatím toho pořád o svém lidském bytí mnoho nevíme, ale pokud se podíváme do historie, najdeme spoustu odkazů na naše sny a jejich nepostradatelnost pro náš život.

Aboridžinské náboženství je postaveno na "čase snění", je to doba, kdy bylo stvořené vše v celém světě nejdříve ze snů. Na jiném kontinetu, indiánský kmen Kogi varuje před poškozováním životního prostředí, jenž se projevuje vysycháním hor, ve kterých žijí, ale ještě vážnější nebezpečí spatřují v ohrožení Aluny, jenž je místem pro všechny sny.

Sen představuje iluzi, něco neskutečného. Pokud by jsme chtěli být jen realisté a opírat se o skutečné, musíme si ale potom položit otázku - kde se bere skutečné? Vše skutečné má původ ve snu. Vše je nejprve snová myšlenka, která se později promítá na plátno života a tvoří objektivní realitu.

Pokud bude lidský druh žít, bude snít své sny. Sny o lásce, sny o létání a pádech, sny s logikou i bez logiky. Věřím, že snů nebylo nikdy dost, naopak. Současná společnost lidí, kteří se málokdy zastaví, mezi svými povinnostmi a neudělají si přestávku na své sny, upadá, bortí se její hodnoty a přestává být životaschopná. Dbejme na to, ať jsou naše sny zářivé a poskytují co nejvíce osvěžení...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lída lída | 1. května 2016 v 23:06 | Reagovat

Akji, to jsi napsala moc krásně...Systém se snaží, aby lidé neměli na snění čas. Jak píšeš, byli zaměstnáni prací a povinnostmi. Jen by mne zajímalo, jak se uskutečňují situace v životě těmto lidem? Prostřednictvím myšlenek nebo zde zasahuje i karma a osud? Děkuji :))

2 Akja Akja | 2. května 2016 v 9:50 | Reagovat

Lidunko, popisuji to v ostatních článcích, nevím jestli je tomu dobře rozumět, snažím se nepoužívat cizí slova a psát jednoduše, ale jsou to tak nové myšlenky, že jejich pochopení dá pořádně zabrat, ale je to cesta nutná pro naši existenci v pravé podobě, kterou máme.
Karma a osud je uzamčená ve fraktálech, v matrixu a to je umělé naprogramování. My, lidé jsme něco více, nežli roboti, my nemáme žádnou karmu a osud, jen jsme byli přinuceni v matrixu tomu věřit, ale můžeme to v přítomném okamžiku změnit a to je to nové.
My jsme nádherné, láskyplné, všemohoucí bytosti s jedinou chybou, že jsme si na sebe nechali ušít tuhle boudu a nechali se zotročit, ale tady a teď už je to u konce.
Čas na snění nám nebere systém, to už zotročená mysl vyvádí sama. Systém zotročil mysl.
Jsi na začátku objevování, nespěchej na sebe a ještě na vysoké škole, která je součást systému, musíš se sebou zacházet opatrně. :-)

3 lída lída | 5. května 2016 v 21:31 | Reagovat

[2]: Děkuji Ti Akji, napsala jsi to naprosto jasně..Takovým způsobem, aby i mne to "trklo"  :-)
Máš pravdu, držím se zubynehty, už bych měla ráda hotovo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama