Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Srdce a Šípková Růženka

19. března 2016 v 17:17 | Lída |  Společný prostor
Vzpomněla jsem si na zajímavou větičku - Nezáleží na cíli naší cesty, ale na cestě, po které se k cíli dostaneme. Zda projdeme oklikami či naopak naše cesta bude snadná a hladká. To, jak přemýšlíme, nás posune o kousek dál - vpřed anebo vzad. Vše záleží na náboji naší myšlenky, jakou má sílu, zda vychází přímo od nás - z našeho nitra, našeho pravého já. Nakonec nastane okamžik, kdy nebude ani já, ani ty, jen věčné ticho. Vytratí se nadvláda ega a (ne)zůstane nic.
Ego má silný hlas, je přeci ten nejlepší a nejchytřejší vládce. Stejně jako tomu bývá v pohádkách. Nakonec zvítězí hlas srdce a vše špatné se v dobré obrátí.
Je snazší přemýšlet, či přímo jednat? Napsat si klady a zápory, vše zhodnotit a pak se vrhnout na plnění své cesty? Jsme unášeni proudem, je zbytečné zapojit při své chůzi rozum - vše je řízeno přirozenými procesy, vrozenými (těmi, které získáme při zrodu, narození). Procesy, jež fungují automaticky, bez jakéhokoliv zásahu. Jen se musíme rozhodnout, že provedeme první krok. Může se stát, že si budeme přát jít vpřed, ale nebude se nám dařit. Naše víra musí být silná. Musíme si přát a být pevně rozhodnuti, pak půjde vše samo.
Mám radost, když se lidé kolem mne usmívají, jejich oči září štěstím a jejich duše jsou čisté. Na druhou stranu, vidím jedince spící tak silně jako Šípková Růženka, kterou v některých případech neprobudí ani princ nesoucí ostrý meč. Jsou spokojeni sami, na svém zámku. Mají zavřené oči tak pevně, že si nevšimli trní, kterým zarůstá jejich sídlo. Hrad, který pracně stavěli celá staletí, není nyní k užitku nikomu. Princ, který představuje Lásku, by rád pronikl do zámku, ale růže s ostrými trny mu v postupu brání. S každým zásahem rytíře- Lásky se pnoucí plevel - zamotané myšlenky uvolňují, rozpouštějí a mizí. Láska (rytíř) postupuje vpřed, až k srdci (Růžence), které tak dlouho spalo. Srdce, jež bylo znaveno přemírou myšlenek, bezcílné a nesmyslné touhy je osvobozeno od pnoucího se houští a může se probudit a předat své dary Všem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama