Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Síla zklidnění myšlenek

17. února 2016 v 20:02 | Lída |  Příspěvky čtenářů


Dech. Nádech a výdech. Nádech znamená život a výdech smrt. Neustálý a stále se opakující cyklus života a smrti. Při zadržení dechu se nacházíme v přítomném okamžiku. Při nadechování se vše obnovuje, nastává zrod nových myšlenek, tvorba zdravých nových buněk... Při výdechu - při smrti vše odchází, staré myšlenky i odumřelé buňky. Frekvencí dechu lze ovlivňovat pocity jako strach, úzkost, radost, naladit se na lásku... Pozorujte, jak Vám tluče srdce, když se bojíte. Srdce bije jako o poplach, bije jako splašené. Naopak, při meditaci bude Váš dech pozvolný, uvolněný, velice pomalý, vyrovnaný. Zklidnit myšlenky si můžete pomocí tepu, rychlostí nádechu a výdechu. Zvýšíte svou koncentraci, soustředíte se do jednoho bodu, do přítomnosti. Nejste odváděni pryč myšlenkami, pokud je k sobě nepustíte. A když už přijdou, jen je pozorujete, všímáte si jejich přítomnosti, ovšem nevyvádí Vás z míry.

Dýchejte zhluboka, abyste se očistili od emocí, zadržených pocitů, které Vás tíží. Hluboký dech vše uvolní, vyplaví pryč z těla. Při hlubokém dechu je usnadněn i proces regenerace.

I Vy samotní si můžete vyzkoušet, uvědomit si, jakou vibraci i frekvenci má Váš dech při rozčilení, po hádce, při naprosté pohodě a klidu, při soustředění se na provádění nových činností a tyto zachycené poznatky využít v praxi. Pokud ucítíte, že Vás začíná přepadat vztek, rozčilení dýchejte pomalým tempem. Stejným jako když se nacházíte v naprostém uvolnění, když vaše mysl i tělo odpočívá. Touto metodou lze ovlivnit své emoce. Podstatné je, pocity zachytit včas, nepotlačovat je a pochopit, co nás mají naučit. Uvědomit si důsledky svého jednání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama