Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Dva záchytné body

27. prosince 2015 v 20:02 | Lída |  Příspěvky čtenářůBlíží se nám konec roku s ním mi přichází na mysl - Není právě na čase se zastavit a nadechnout? Pustit to staré a připravit se na přicházející nové? Začátek i konec roku jsou takové naše záchytné body, které nás zabrzdí... Stejně jako pavouk chytí do své pavučiny svou kořist. Se začátkem roku se začínáme rozjíždět. Situace, schopnosti, myšlenky - vše nabírá na obrátkách, roste, stoupá... Naopak na konci roku se začínáme zabrždovat, odpočívat a užívat si. Staré vibrace pomalu dobíhají. Vidím, že se lidé snaží na konci roku dořešit to, co za celý rok nestihli nebo dané problémy alespoň přesunují na další.

Vyrovnejte dluhy, vraťte druhým vypůjčené nářadí, knihy, peníze. Netahejte si staré vibrace do nového roku. S láskou a pokorou děkujte druhým.
Do nového roku bychom měli vstupovat s čistou myslí, s dořešenými situacemi. Odpustit všem a doléčit nešťastné vztahy. A přetnout ty, které nám již neslouží.

Rovněž na nás každým dnem působí měsíční fáze. S dorůstajícím měsícem rostou i naše schopnosti. Právě probíhající situace se tak nějak snáze léčí, řeší. Vhodný čas na magické rituály, neboť budou silnější, než v období měsíce ubývajícího (ve tvaru písmene C). Vše je tak snadné!! Ubývající měsíc naše schopnosti zeslabuje, možná dojde i k poklesu fyzické hmotnosti. Nejsilnější fází měsíce je samozřejmě úplněk. Člověk by se měl zastavit a nastavit tvář měsíčnímu svitu. Na okenní parapet postavit přes noc naplněnou sklenici s vodou a ráno ji vypít - uvidíte tu sílu! Při úplňku se propojují obě části, dochází ke sjednocení, plnosti. Vyrovnání jing a jang, mužské a ženské stránky. Vhodný čas na meditaci.

Úplněk, kruh - tento symbol představuje jednotu, sjednocení, celek, nekonečno, božskou podstatu. Nic nemůže nikam uniknout. Pokud se nacházíme uprostřed jsme obklopeni ze všech stran stejnou hmotou, jsme přítomni. Nahoře, dole, zleva i zprava - vše je vyrovnané, obsahuje stejnou část, stejný díl.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama