Společný prostor pro blahodárnou změnu...

O síle slova

18. října 2015 v 15:15 | Lída |  Příspěvky čtenářů

Získali jsme dar mluvit a často této schopnosti zneužíváme. Používáme slova sami proti sobě. Zastavili jste se někdy v myšlence a uvědomili si, jestli to, co si přejete říct je přímo od srdce? Pomocí slov tvoříme. To, co vyřkneme, se splní. Měli bychom mluvit v co nejkrásnějších slovech, malovat slovy. Vymalovat si svou realitu v co nejkrásnějších barvách. Nechť naše slova hřejí druhé u srdce, povzbuzují je, poskytnou jim oporu v těžkých chvílích. Je úžasné moci říci, co skutečně cítím. Říci, že někoho miluji. Říci, jak si druhého člověka skutečně cením a přeji mu jen to nejlepší.

Ovšem my si často svých slov nevážíme. Prohodíme něco a vůbec nepřemýšlíme, jestli druhému ublížíme. Považujeme slova za samozřejmost. Je to něco běžného - stejně jako chození, dýchání, jezení... Měli bychom si svých slov vážit.


Pomocí slov si můžeme vymezit své hranice, říci, že se nám něco nelíbí. Nesouhlasíme s něčím názorem. Toto je také dar slova. Slovo, jež použijeme pro svou ochranu, v dobrém smyslu.
Je důležité mluvit, abychom neztratili hlas, abychom získávali nové zkušenosti, procvičovali si svou slovní zásobu a především měli otevřenou krční čakru. Na druhé straně při nadměrném mluvení je čakra přetížená a my máme potřebu jen a jen mluvit. Chrlíme svá voda jako vodotrysk a neslyšíme názory druhých.

Pokud si přejeme druhé pochopit, měli bychom naslouchat, vcítit se do jejich situace a navrhnout jim řešení. Měli bychom uvést, že jsou to pouhá doporučení, kterých se druhý nemusí řídit. Každý dostal život, je tu sám za sebe. Nikdo ho tu za něj nemůže odžít. Můžeme druhému navrhnout pomoc, ale nesmíme za něj řešit jeho problémy a životní situace.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Akja Akja | E-mail | Web | 18. října 2015 v 15:48 | Reagovat

Nejsem příznivec slova "zneužíváme", máme svobodnou vůli a na každém z nás je, jak své dary používáme. Ve slově "zneužíváme" je odsouzení a to v nové dimenzi už není. :-)

2 Lída Lída | 18. října 2015 v 19:23 | Reagovat

[1]: Akjo, takže každý máme svobodu slova? ;-) Jak bys blíže osvětlila, vysvětlila - slovo "zneužít" - ne-užívat? PS: Děkuji za komentář... :-)

3 Akja Akja | 19. října 2015 v 21:51 | Reagovat

Liduš, tohle jméno Akja jsem dostala na stránkách http://www.schoralek.cz/aks/index.php od duchovního průvodce. Moc se mi líbí, ale není pro nás zvyklé viď.
Slovo zneužít má blízko k biblickému hříchu, jako že je to špatné, odsouzení hodné. Nese v sobě vinu a ta si žádá trest. Vina nás vehnala do otroctví ega. Žádná vina neexistuje. Když se člověk uvědomí, pochopí, že nemůže udělat chybu, žije v souladu se vším.

4 Lída Lída | 19. října 2015 v 22:52 | Reagovat

Hani, zvyknu si :D Určitě je Ti blíž duchovní jméno "Akja",snáze pod ním můžeš psát i pracovat. Používej ho,jsem ráda :))
     Ahaa,už to chápu.Teď jsem si uvědomila - zneužít, zpronevěřit - neboli zbavit víry,...Teď tohle slovní spojení "zneužít slova" nedává smysl :)Nelze se "trestat" za vyřčená slova. Je to tak,Akjo :-) Děkuji za komentář a osvětlení pojmů...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama