Společný prostor pro blahodárnou změnu...

O rozhodování a vnitřním já

3. října 2015 v 22:45 | Lída |  Společný prostor

Celý náš život je tvořen rozhodováním. V každém okamžiku neustále stojíme před možností volby. Pokud máme oči dostatečně otevřené, tyto dalo by se říci "drobná" zjevení a znamení zaznamenáme. Např. při chůzi z určitého bodu do cíle můžeme jít trasou "autopilota" nebo být vědomí, všímat si značek a symbolů, které nám zjevují ti shora. Tím náš život získá zcela jiný rozměr. Již nežijeme obyčejný život, ale život s velkým "žet", který je plný pestrých a jasných barev.

Rozhodujeme se, zda zůstat v partnerském vztahu, zda je stávající práce pro nás vhodná. Položme si otázku: Přináší nám tato situace něco dobrého? Je pro nás pozitivní zůstávat v práci nebo cítíme vnitřní hlas, který říká něco zcela jiného - odlišného, ve srovnání s rozumem. Je čas se odhodlat. Není potřeba si psát pro a proti. Pokud se cítíme beznadějně, nenacházíme žádná východiska, stojíme na místě a nemůžeme se pohnout kupředu, je něco v nepořádku. Přirovnala bych to tlačením hlavy proti zdi , chůzi v bahně či močále. Cítíme, jak pomalu těžkneme a je nejvyšší čas vše změnit - radikálně a začít znovu od začátku.

Postačí se napojit na svou intuici, naprosto se uvolnit, zrelaxovat své tělo, dát si např. solnou lázeň se sklenkou vína a meditační hudbou. Není potřeba naléhat nebo nějak pospíchat či tlačit, vše přijde samo. Ten správný popud poznáme snadno. Je nám veselo a cítíme, jak nám srdce poskočilo radostí, jsme plni elánu a doslova nabytí novou energií! Těšíme se, radujeme se, cítíme blaho a čisto. Je nám lehko...Každý tu žijeme život sám za sebe a nemůžeme řešit problémy za ostatní. Tímto jednáním často druhým jen ublížíme, brzdíme je v růstu, nedovolíme jim v pohybu vpřed. Možná byste se mě zeptali: "Já to přeci myslím dobře, chci pomoct a usnadnit jim pobyt tady na Zemi". Opak je pravdou. Tím, že problémy "přebereme" na svá bedra, možná pomůžeme růstu sobě, nikoliv druhému. Neumožníme ostatním se zdokonalovat a tímto konáním jim zajistíme (nemusí být pravidlem) příchod sem, znovu na Zemi v dalších životech. Proč přijímat problémy ostatních, nemáme jich již tak dost? Jsme vůbec schopni vyřešit své vlastní karmické úkoly? Zbyde nám na ně čas? Zaměřme se proto na svou duši - na sebe sama. Získali jsme příležitost se narodit a učit se, využijme ji...

Nyní promluvím především k ženám. Často kolem sebe vidím utrápené a starostlivé matky nebo naopak ženy, které myslí pouze na sebe. Měli bychom nalézt svůj střed, nacházet se v rovnováze. Většině z nás ale "postačí" naučit se milovat sama sebe, to je si myslím to nejtěžší. Přiznejme si, kolikrát si udělám volný čas jen pro sebe? Jak často si zajdeme na kafe s kamarádkou? Kdy jste naposledy navštívila divadlo či kino? Když se uvidíte v zrcadle, jste sama se sebou spokojená? Možná Vám tato rada bude znít zvláštně, doporučuje se "dotýkat se svého těla". Milujte každou buňku svého těla, nalezněte své přednosti. Já osobně jsem měla potíž "spřátelit" se se svým vnitřním já, svým malinkým dítětem. Když jsem se podívala do svého nitra, bylo tam prázdno, jen ztěží jsem zahlédla malé a slabé "embryo". Volalo o pomoc, říkalo: "Miluj mne, rostu jen z lásky, povídej si se mnou, hlaď mne a objímej!" To, po čem toužíme často chybí i našemu vnitřnímu dítěti. Jak to tak bývá, co je uvnitř nás je stejné, jako to, co se nachází vně. Pokud láska chybí uvnitř nás, snažíme se ji nalézt ve vnějším světě. Myslíte si, že koupě nového kousku do skříně Vám zajistí více se milovat? Tento jev je pouze dočasný. Brzy se dostaví opět pocit nespokojenosti a nelásky. Pomocí hmotných statků není možné získat lásku, nelze si ji koupit. Láska není nové auto, není to Váš partner, není to Váš dům - jste to jen a jen VY! Lásku si není možné přivlastnit, láska není žádná věc. Jak říká OSHO, láska je sdílení, je to nekonečný prostor, je to naprosto vše, není to pocit, není to dokonce ani zamilovanost.

Uvolněte celé tělo, uvolněte napětí, povolte všechny svaly na těle. Hluboce a dlouze dýchejte. Zavřete oči a nahlédněte do svého nitra, obraťte svůj vnitřní zrak k sobě. Co vidíte? První "myšlenka" je vždy správná. Klidně si ji zapište a zamyslete se: "Je Vám příjemně, líbí se Vám tohle vnitřní prostředí?" Je čas se změnit - změna nespočívá ve vzhledu vnějšku, nýbrž ve vnitřní změně.

Uvedu Vám příklad: Při pohledu do svého vnitřku jsem uviděla chladné kovové potrubí. Zvláštní že? Byl tam jen kov, chlad a šero. Brrrr. Co z toho pro mne vyplývá? Zažhnout plamen lásky, rozsvítit to světlo v sobě, začít zase "hřát", nečekat lásku od ostatních, a hlavně - milovat sama sebe!

Každý z nás má možnost na sobě pracovat, vzdělávat se, rozdávat lásku a radost ostatním. To je přeci něco tak krásného a úžasného! Nic neočekáváte a jen si tak "jste". Jste bez jakýchkoli nároků, očekávání, požadavků, přání,... Jste si jisti, že hmotné statky jsou jen výmysl Vašeho ega, Vaší mysli. Takové věci přeci k růstu duše nejsou vůbec zapotřebí. Mohou nám v některých případech práci na sobě ulehčit, probudit nás. Skutečná a opravdová práce na sobě nespočívá ve čtení knih a myšlenek ostatních, ale k naslouchání své intuice. Vy přesně víte, co je pro Vás nejlepší, kde máte kdy být, co máte dělat a zda činnost, kterou děláte je na správné cestě. Stačí se jen nechat vést...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Akja Akja | E-mail | Web | 4. října 2015 v 17:57 | Reagovat

Liduško, moc pěkné, souzníme spolu, to je jasné. Jen bych to nebyla já, kdybych neměla komentář. A sice, co si představuješ pod pojmem "růst duše"? A co míníš tím "značky a symboly od těch shora? Transformace, která nyní probíhá, přináší lidem uvědomění si vzájemného spojení na úrovni Ducha. Duše zastupuje oddělení, nepotřebuje nijak růst, je vyrostlá až chce ovládat svět. Potřebuje spíše najít pokoru, aby jsme nadále mohli existovat. Jestli myslíš růst ve smyslu zkušeností, tak tohle je její zkušenost - uvědomění se v Duchu, jiné zkušenosti jsou jen cestou k tomu samému.
Značky a symboly od "těch shora" je stále to staré myšlení v oddělenosti. Nejsme od ničeho oddělení "ti shora" jsme my, naše nadvědomí, náš společný Duch. Tohle je to nové uvědomění, kam všichni směřujeme. Žádná autorita nad námi, to nebyla pravda, to bylo naše uvěznění v systému náboženství, to bylo naše otroctví. V celém širém Vesmíru jsou si všichni rovni, protože jsou všichni Jeden.
V našem fyzickém těle máme štítnou žlázu a to je hlídač Lásky, pokud chybí v člověku Láska, první to zaznamená štítná žláza. No a já jí jsem tak trochu podobná, jsem velmi citlivá na slova, pokud se nějak vzdalují Lásce, rozsvítím se jak pojistka, ale jinak jsem dost nepoužitelná. Pa, pa A.

2 Lída Lída | 7. října 2015 v 1:47 | Reagovat

To mám obrovskou radost!
Růstem dušem myslím,že duše sbírá zkušenosti (jak zde na Zemi,tak i v životě po smrti- v životě,než dojde k nové inkarnaci). Plní úkoly, které tu v minulých životech nestihla či nemohla splnit.Myslím,že lidem tímto jednáním bráníme v uvědomění a procitnutí.
Pod spojením "značky a symboly od těch shora" rozumím znamení od "andělů,víl,boha,...".Mohou jimi být "andělská čísla,kočka běžící přes cestu,letící motýl před námi,oblíbená píseň v rádiu".

Aha! tak s tím růstem duše jsem to špatně pochopila.Duše je vlastně sama o sobě již dokonalá.Jen tu její "čistotu" zatemňuje mysl a rozum.
    Děkuji mockrát za opravu starých přesvědčení a názorů,velice si vážím nových rad a poznatků :)
    Akji,myslíš,že je možné,aby si naše duše zvolila (mezi inkarnacemi) druh znamení a rozmístila je na naší stávající cestě?Pojistila by si tím,že půjdeme po správné a předem určené trase,bez komplikací a zbytečných kliček?
Děkuji za odpovědi :) Přeji nádherný den plný radosti,zdraví,štěstí a lásky! :-)

3 Akja Akja | E-mail | Web | 7. října 2015 v 22:40 | Reagovat

Ve svém životě se opírám o své nitro, jsem v kontaktu s vědomím jednoty a tam takové věci nejsou, nebo jsou úplně nepodstatné se jimi zabývat.
Pokud by jsi se chtěla blíže seznámit s tím, co si kdo zvolil, co kdo prožívá, hledá, jak to má hledat, tak na to jsou odpovědi v knize-učebnici "Kurz zázraků" http://neoluxor.cz/beletrie/kurz-zazraku--182659/ Tahle kniha se nechá číst několik let a odstraní z mysli nepotřebné nánosy usazenin nesmyslů. O_O

4 Lída Lída | 8. října 2015 v 19:20 | Reagovat

[3]:
Jééé, tak to si běžím hned zítra půjčit do knihovny...Děkuju mnohokrát,Akjo! :-) Vyčistit si hlavu bude potřeba, a to co nejdříve!

5 Akja Akja | 27. října 2015 v 16:15 | Reagovat

[4]: Ještě k tomu "růstu duše" jsem Ti zkopírovala něco z Kryona: "
Duchovní organizovaná víra na této planetě se nachází ve velmi staré, přežívající energii. Staví duši do izolované role v jakémsi lineárním lidském boxu. Vaše duchovní systémy vůbec nehledí na vaši duši jako na součást Boha. Je jaksi odložena na místo, kde buď přežije, nebo ne. Jestliže neděláte ty správné lineární lidské věci, vaše věčná duše bude příslušně potrestána nebo odměněna. Moji drazí, zní vám tato informace jako Stvořitel, nebo zní jako něco, co pro vás stvořil člověk? Chci, abyste se zbavili konceptu, že je vaše duše v temnotě a spojena s lidským chováním. Vaše duše je částí vás a mně. Jsme spojeni; jsme tím samým v průběhu celé historie, a na planetě je nová energie, která na vás doslova křičí přes vysílač, že na něj ještě nejste docela naladěni. Chci po vás, abyste se uvolnili a pocítili lásku tohoto velkého posunu v paradigmatu. Je pro vás velice důležité, abyste pochopili, že tvoříte nedílný celek!"

6 Lída Lída | 31. října 2015 v 19:39 | Reagovat

[5]:Děkuji Ti Akji.
Mysli chvilku trvalo,než jeho slova přijala.Je to zvláštní,přijde mi,jako kdyby byl rozpolcený. Říkal jednu věc a najednou ji vyvrátil..
Pokud jsem to správně pochopila: Duše je začleněna do "neutrálního" celku a záleží na jejích činech zde na Zemi, jak bude "odměněna či potrestána". Pokud člověk koná velmi špatné věci, je možné,aby byla jeho duše zničena? Např.Pokud je duše velmi "zkažená" a ví, že už není šance na její nápravu v dalších životech či mezi životy?

Děkuji předem  za Tvé odpovědi.Neustále mne oslovují další a další otázky ;-)

7 Akja Akja | 1. listopadu 2015 v 18:39 | Reagovat

[6]: Né! Tak trochu jsem to vytrhla z kontextu. Né takhle, jak to píšeš, tak by to lidé rádi měli, nebo viděli a to je lidské lineární uvažování, ale tak to není a nemůže být. Duše je součást Boha, takže božská, nezničitelná, věčná...
Žádné špatné a dobré věci nikdo nedělá, to je lidský výmysl, to je dualita.
Duše dělá jen božské věci, vytváří mír.
Duše nemůže růst, jak píšeš, je dokonalá.
Kryon není rozpolcený, jen používá taková slova, že je to asi hůře pochopitelné, já jsem zrovna myslela, jak je to krásně řečeno a pro Tebe je to neuchopitelné. Jsem zvyklá ho číst, takže vím přesně, co říká, ale nevěděla jsem, že může být pro někoho i nesrozumitelný. Lidunko, alespoň je vidět, že když čtou dva lidé jeden článek, každý čte něco jiného, zrovna to, čemu je schopný věřit...

8 Lída Lída | 2. listopadu 2015 v 21:23 | Reagovat

[7]:
Akji,tohle vše je výmysl mysli? Toto existuje jen tady, na Zemi (nebo i v jiných světech)?
   To je v pořádku,to bude tím, že jsem zvyklá číst jen "jeden" typ knih, vyjadřování, jiné spojení slov...
   Je to tak,každý si z toho vezme "svou pravdu" a jeho "mysl" si to vyloží po svém,jak se jí to právě hodí..Snad se k tomu časem dopracuji. Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama