Společný prostor pro blahodárnou změnu...

O dětech

17. října 2015 v 16:40 | Lída |  Společný prostor

Přístup a postoj k dětem je odrazem, jakým hledíme na své vlastní nitro. Na naše vnitřní dítě. Když pozorujete děti, vidíte květy čistoty a nevinnosti. Jsou zázrakem na tomto světě a je moc dobře, že nás, dospělé, kteří jsme často zapomněli vnímat svět jasnými barvami, učí se navrátit zpět. Již z očích malého miminka, "vyčtete" stáří duše. Uviděla jsem spoustu dětí, jejichž oči zářily jasně, byly velice rozvážné, klidné a vzhledem jejich mladému tělu velice staré. Tyto děti budou učiteli nejen svých rodičů, nýbrž i jejich "mladších" vrstevníků.

Ještě před samotným pohlavním aktem si duše vybírají své rodiče. Sami se rozhodnou. Největším zklamáním je pro malou dušičku, když zjistí, že je pro daný pár nečekaným překvapením. Jak je možné, že mne nechtějí, že jsem pro ně přítěží? Vždyť se na mě tak těšili!

S dětmi bychom měli hovořit jako se sebou rovnými, v úrovni očí. Začlenit je do rodiny neznamená snažit se je ovládat nebo jakkoli ovlivnit. Nechejte jim volný prostor, ať mohou dýchat. Děti mají čisté vnímání, nezkreslené. Vidí často to, co ostatní nejsou schopni vidět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Akja Akja | E-mail | Web | 17. října 2015 v 16:48 | Reagovat

Děti jsou naše vytvořená myšlenka. Jak se budeme transformovat, bude se i měnit způsob, jakým přijdou děti do naší reality. Už nyní zažíváme s dětmi nové způsoby bytí:
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/galerie/galerie-letajici-chlapec-s-downovym-syndromem.html#1796652

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama