Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Nová Země

2. října 2015 v 23:23 | Akja |  aktuální energie
Měsíc říjen vplul nenápadně do našich dalších dní a s ním opět jiné nasměrování. Vysoké vlny energie v září se utišily a postupujeme nyní zlehka a velmi pomalu. Zářijové dny odtajnily naše stíny a pochybnosti, se kterými se budeme v říjnu ještě zabývat, ale už jinak. Uvědomili jsme si, jak už nechceme zažívat trable, strachy a mít problémy, jak už je to přežitý způsob bytí, ale stále si nejsme zcela jisti celou svojí bytostí a to se nám neustále promítá do našeho okolí.

Jak si povedeme v tomhle období? Ke zdárnému průběhu patří neustále přijímání sebe, jako hlavní a jediné autority. Neustále na sebe zapomínáme pro tolik okolností, které vyvstaly. Ale to všechno dění se naopak odehrává kvůli naší transformaci. Nejde žít vědomý život a nechávat se strhnout zpět do nevědomí. Buď jedno, nebo druhé. Dříve jsme tak fungovali, že jsme přecházeli z jednoho stavu do druhého, ale to právě končí a je to transformováno do stavu bdělé pozornosti, do stavu uvědomění se.


Zní to asi trochu složitě, ale je to velmi jednoduché. Dívejme se na sebe jako na zábavný film, pozorujme své pocity. Tím pozorováním vzniká odstup, který umožňuje uvědomění se.

Nenechme ve svém filmu nikoho trpět, pokud by přece jen taková situace nastala, třeba špatná zpráva, nedorozumění, zastavme herce a připomeňme mu, že my jsme režisér, hlavní autorita a film je o lásce a radosti. Tohle umění se naučíme postupně, nespěchejme na sebe. Důležité je, že už víme, že jsme v nové Zemi, kde vše může být jen lepší a lepší...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama