Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Minerály

19. října 2015 v 13:31 | Lída |  Minerály a horniny

Příroda do nich ukryla svá tajemství i sílu. Není potřeba si vybírat kamínky podle astrologického znamení. Každý si vybereme ten správný, který bude určený jen a jen pro nás. Minerál si Vás svou vibrací doslova přitáhne, zaujme barvou, tvarem i způsobem opracování.
Podle kamínku lze usoudit např.

1) podle barvy, (zvolená barva kamene souvisí s léčbou dané čakry):
- červená - dodává odvahu, fyzickou energii, uzemnění - tzn. spojení s Matkou Zemí, pevnou půdu pod nohama; léčí krev, zahřívá
- oranžová - sebedůvěra, jistota; potřeba kreativity, nápadů
- žlutá - zlepšuje náladu, podporuje učení
- zelená - léčí srdce, potřeba lásky
- světle modrá - především na zlepšení komunikace, sebevyjádření; snížení teploty, zchlazení, bolesti zubů
- tmavě modrá, fialová - zlepšuje intuici, moudrost, napojení na Vyšší Já
- bílá - ochrana, čistota, duchovno
- černá - ochrana před zlými silami, odstraňuje z aury negativní emoce, chrání auru, také uzemňuje, v období smutku
- růžová - přivolání lásky, sebeláska, léčba zraněného srdce, jemnost, cit2) druh kamene - účinky závisí na chemickém složení, způsobu vzniku, stáří, ...
zkameněliny - léčí minulé životy, ochraňují
lávové kameny, obsidiány - uzemnění, ochrana aury, odvod negativního
vltavíny - intuice, srdeční problémy
ametyst - léčba závislostí, noční můry
lepidolit - pomáhá při špatném spaní
kalcit - pomáhá při kostních onemocněních
akvamarín - hojí oči a zubní problémy
záhněda - detoxikace těla, očista, odvod negativních energií z naší aury
turmalín - velice silná ochrana aury
malachit - záněty
křišťál - mění negativní v pozitivní, čistota, léčí celé tělo, univerzální kámen
korál - je vhodný především pro ženy, přijetí ženy, zmírňuje menstruační bolesti, plodnost, ochrana plodu v matčině těle
růženín - léčba zlomeného srdce, soucit, láska sebe samé, srdeční problémy
tygří oko - dodává odvahu a sebedůvěru
kyanit - kámen řečníků, logické myšlení
achát, hematit - uzemňující kámen
onyx - léčí poruchy sluchu
pyrit - dodává radostnou náladu, energii, vhodný k meditacím, přitahuje bohatství
granát, jantar i karneol - dodávají energii
sokolí oko - pohled do našeho nitra, hledání a pochopení osobních problémů
angelit - astrální cestování, telepatie, komunikace s anděly


3) způsob opracování
- hlazené minerály - mají jemnější energii, uvnitř je uschováno velké množství energie
- vhodné k masážím, "mnutí" v ruce, kroužení po těle
- k výrobě šperků
- minerály v surovém stavu - sekané, neopracované
- záleží na druhu minerálu, mívají vyšší energii než hlazené
- jsou skvělé pro přípravu tzv. elixírů - ponechání minerálů ve džbánku s vodou např. přes noc (pozor! dávejme na jedovaté minerály - malachit, cinnabarit, vanadinit, atd. Elixíry připravujeme tzv. nepřímou formou. Neužíváme vodu vnitřně!)

- drúzy - např. křišťál nebo ametyst
- jsou skvělé na čištění prostoru, minerálů, harmonizují prostor, "nabíjí" ho pozitivní energií

- různé tvary - amulety, andílci - ochrana, talisman, napojení na andělskou říši; sloníci.
donuty - soustředění energie a harmonizace čaker; pyramidky - ochrana; krychle - jednota a řád; disky - jednota; kruh, prsten - soustředění, srpek - intuice, jasnovidnost, ženská stránka;
srdce - otevření se lásce, soucitu


Využití minerálů v denní praxi je rozmanité.

Lze je využít k vyrovnání čaker. Pociťujeme na sobě, že potřebujeme "srovnat". Rozmístíme minerály dle jednotlivých barev na odpovídající čakry. Červená - pohlavní orgány, žlutá - podbřišek, oranžová - žaludek, zelené a růžové kameny - srdce, světle modré - hrdlo, tmavě modré - třetí oko, bílé kameny a světle fialové - nad temenem hlavy. Je možno doplnit o černé kameny - pod chodidla a křišťály do dlaní - tím je dosaženo celkového vyrovnání organismu.
Pozor: Je důležité dbát na velikost minerálů (volit pro začátek raději velikostně menší), kombinaci jednotlivých druhů minerálů. Volit raději energeticky "slabší" kameny (vyhnout se minerálům v jakékoliv kombinaci - rubín, granát, serafinit, jantar, vltavín, prehnit, larimar, možno též obsidián, turmalín, pyrit; jelikož jsou velmi silné). Volit na začátek harmonizace čaker krátké časy, možné si také nařídit budík, zapnout si meditační hudbu.

Pro výrobu "elixírů": Tzv. výluh z kamínků - může být drť či sekané (postačí 6-8 kousků středně velkých kousků (2,5cm) na 1,5 vody). Ponecháme vylouhovat nejlépe přes noc a můžeme pít po celý den. Účinky jsou silnější. Voda je obohacena energií a minerály.

Na masáže: používají se různé hlazené placičky, tyčky, hůlky, kuličky, válečky. Nejpříjemnější je masáž tyčkami. Masáž kuličkami je vhodná na záda - jsou "těžší", masivnější.

Zmírnění či úplné odstranění zdravotních i psychických potíží. Záleží na hloubce problému, závažnosti nemoci, schopnosti kamene - podržíme minerál v dlani či položíme na postižené místo. Pro detoxikaci či "vnitřní" poruchy užíváme vnitřně elixír. Při potížích vnějších potíráme léčivou vodou pokožku...

Vyrovnání energií (tzv. jin-jang) - pro rovnováhu se doporučuje černý a bílý kámen . Může být lávový v černé a bílé barvě, vločkový obsidián (obsahuje černou i bílou) nebo minerál ulexit.

Ochrana, pro ochranu duše: turmalíny, záhněda, obsidián, perly, labradorit, zkamenělé dřevo, korály, bílá barva!

Kamínky můžeme používat jako talismany, pro štěstí, dekoraci, zvýšení hojnosti, přivolání spřízněné duše či životního partnera, při období smutku, k načerpání energie, pro očištění těla i duše od jedovatých látek, ...

Očista: Po každém použití minerály očistíme. Záleží opět na druhu kamenu. Většinu jich lze očistit ve vodě nebo ve vodě se solí (řekla bych, že se jedná o účinnější očistu). Minerály náchylné na vodu (pyrit, kyanit, selenit, pouštní růže) očistíme kouřem (vonná tyčinka, františky, kadidlo) nebo energií ohně (kámen očistíme nad plamenem svíce).
V solném roztoku nečistíme sladkovodní perly, perleť, jantary, ametysty, kalcity, ...
Nasloucháme své intuici. Sami dokážeme postupem času určit dobu očisty, způsob, nejšťastnější a nejúčinnější kombinaci minerálů, správné umístění na těle i v prostoru našeho bytu či domu.

Důkladnou očistou kámen ztratil svou původní energii, došlo k "vymazání" uložených energií. Sílu obnovíme tzv. nabitím, jehož lze docílit mnoha způsoby. Minerály nenáchylné na teplo a žár umístíme na přímé sluneční světlo (hematit, onyx, křišťál, tygří železo, jaspisy, acháty, granát, turmalín, obsidián, rubín, chiastolit (nabíjíme cca 2 hodiny na sluneč. světle), křišťál s turmalínem, křištál s rutilem, chalcedon, karneol, zkamenělé dřevo, tygří oko, sokolí, býčí oko, sluneční kámen, sodalit).

Na denním světle nabíjíme velkou většinu drahých kamenů - lapis lazuli, růženíny, labradority, rodochrozity, fluority, malachity, kalcity, chryzokol, perly, jantar, korály, amazonity,...)

Měsíční kámen načerpá svou sílu při svitu měsíčních paprsků - nejsilněji při dorůstání měsíce a za úplňku. Měsíční kámen, jak již z názvu vypovídá je choulostivý na sluneční paprsky i denní světlo, pokud ho nepoužíváme, ukryjeme "měsíček" do lněného sáčku, dřevěné krabičky, kusu látky, aby byl ochráněn před dnem a neztrácel svou sílu.

Často se mi stává, že se mé názory rozchází s jednotlivými autory knih. Např. avanturín, chalcedon či jadeit bych osobně neumisťovala na místo, kde svítí slunce. Cítím, že je na ně sluneční svit moc silný. Minerály, jež mají jemné barvy, či jsou zbarveny "barvami moře" se "cítí" nejlépe na denním světle. Naopak tmavé "hutné" kameny, velmi silné - potřebují pořádnou sílu slunečních paprsků. Tzv. kameny pro ženy - (měsíční kámen, růžové korály, bílé korály, bílé acháty) bych nabíjela na měsíčním svitu, aby nedošlo ke zničení či snížení jejich jemné energie, probouzející ženskost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama