Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Diskuze k transformaci

29. října 2015 v 17:00 | Akja |  Diskuze


Vítám zde všechny, kdo mají zájem diskutovat o právě probíhající transformaci. Sdílení napomáhá vlastnímu uvědomění. Pod některými články jsou zajímavé komentáře, založila jsem tuhle rubriku, aby se k takovým komentářům dostal každý pohodlněji.
Jak prožíváme tuhle změnu ???
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lída Lída | 30. října 2015 v 22:46 | Reagovat

Zdravím! Myslím, že přijímání změny se liší na přístupu každého jedince. Někdo se snaží vzepřít a brání se, čímž transformaci ztěžuje a snaží se ji zpomalit.. Transformaci není možné zastavit,nezbývá nám, než ji přijmout. Probíhá u všech a ve všech oblastech našeho života. Pozoruji, že veškeré situace se "řeší" urychleně, partneři se snáze rozcházejí či sbližují.Vše běží jako na kolovrátku a je pouze na nás, jak na změny zareagujeme. Jak si svůj život obohatíme, oživíme a užijeme :-) Přeji všem, ať transformace ve vašich životech proběhne co nejjemněji :-)

2 Akja Akja | 1. listopadu 2015 v 18:54 | Reagovat

To s těmi partnery je nyní velmi zvláštní. Lidé, kteří v současné době navazují vztah, jsou si ihned blízcí, jako by se znali dlouhou dobu.
A také zaznamenávám hezké vztahy mezi mladší a starší generací, které dříve nebylo vidět...

3 Lída Lída | 1. listopadu 2015 v 23:08 | Reagovat

[2]: Akji, nezbývá mi, než naprosto s Tebou souhlasit :-) Úcta a pochopení, láska a sounáležitost. Myslím, že se do vztahů s lidmi z minulých životů, setkání se s tzv. spřízněnými dušemi :-) Akji, jak na Tebe působí tohle dušičkové období?? Jak lze dosáhnout nyní rovnováhy mezi tělem a duší? ;-) Děkuji předem za odpověď a přeji šťastný den!

4 Akja Akja | 2. listopadu 2015 v 8:59 | Reagovat

Lidu, na mě žádné dušičkové období nepůsobí, až do Slunovratu je to sbírání toho, co v přštím roce necháme nejvíce zazářit.
Minulé životy, tak jak jsou popisovány neexistují, je jen jeden život tady a teď. Představ si pochodeň, jak hoří. Hoří tady a teď, v minulosti hořel jiný kousek pochodně, ale pořád to je jedna a ta samá pochodeň.
Náš rod, jsou naše minulé životy, sami jsme svoji předci. Všichni zažili všechno. Ty spřízněné duše, jsou spřízněné podle energie, kterou nesou.
Rovnováhu hledej v mysli, od té se vše odvíjí. My s mým mužem pracujeme na umožňování, jen zaměříme pozornost dovnitř těla a nedáváme pozornost žádným myšlenkám, tu chvíli, kdy jsme přestali blokovat Jednotu svým myšlením, se vše harmonizuje samo rychleji. Umožňujeme vše, co nás napadne. Můj muž měl na nose takovou vystouplou pihu a umožnil jí zmenšení na malinkou skvrnku. Nemáme tady u nás ani své doktory, já mám kartu v Praze a můj muž asi někde v Nýrsku. Pokud používáš vědomou pozornost v souladu s Duchem, nejsou doktoři potřeba. :-)

5 Lída Lída | 2. listopadu 2015 v 21:43 | Reagovat

Vidíš, Akji, takhle mi nenapadlo pohlížet na minulé životy. Pochodeň, jež pořád hoří a nikdy nezhasne.Její velikost je mírou počtu našich inkarnací...
   Takže by bylo špatně, kdybych řekla, že se inkarnujeme do svého rodu, do rodu našich předků, do naší krve? My jsme celek, jsme všecko a nezáleží, kde se právě nacházíme...
   Akji, můžeš mi ještě něco napsat o spřízněných duších? Víc mi to upřesnit...Ještě si to nedovedu pořádně spojit..Jaký typ energie přesně nesou, pokud je to možné nějak definovat? ;-)
Děkuji mockrát,psal o tom i OSHO i Tolle.Máš pravdu,když se člověk zabývá "teď" (přítomností) nemůže se ho nic dotknout, je v bezpečí a tvoří... To jsem ráda, že alespoň někdo, to dokáže použít v praxi :-D Děkuji Ti, Akji :-)

6 Akja Akja | 2. listopadu 2015 v 22:40 | Reagovat

Lidu, já nemám patent na vědění, jen velmi často medituji a ptám se. Odpovědi, které dostanu jsou platné pro tu chvíli, ale věřím, že se nám Vědomí odhaluje stále více a více a odpovědi se zase změní. Pro tuhle část transformace jsme kolektivně (nejen já) dostali od Vědomí informaci o jednom životě, jako o jedné pochodni. Již shořelá část pochodně je stále na pochodni, nikam nezmizela a stejně tak jsou geny našich předků stále v nás, život nezmizel ze scény, stejně jako oheň hoří, život je živ, nemůže být minulý život, život je jen přítomný. Oheň nemůže být minulý, když zhasne, rozděláš nový, ale nemůžeš navázat na žádný minulý oheň.
Některé rody si předávají schopnost pečovat o majetek, některé pečují o vzdělání, některé upřednostňují umění. Tím vším se prolíná Láska, čím je v rodě výše, tím nese více energie a schopnosti tvořit. Spřízněné duše reagují na uvědomění si Lásky v celém rodu. Pokud je zdravý rod, nestaví nic nad Lásku, pak z Tebe vyzařuje silná energie a ta přitahuje stejně silnou energii partnera a Ty cítíš, že jste nějak spřízněni, je to stejnou vírou v Lásku ve Vás. Když se dva potkají, vždy mají stejnou energii, po létech, kdy spolu žijí se to většinou hodně změní, jeden jde do plusu, druhý do minusu a pak se rozcházejí. Pro šťastné soužití je skvělé, když oba partneři mají stále vyrovnanou energii a to jde, když dají oba Lásku na první místo.

7 Lída Lída | 2. listopadu 2015 v 23:57 | Reagovat

[6]: Děkuji Akjuš,to je nádherné!! Vím,že už jdu moc do podrobností.Dalo by se říci,že náš život je pochodeň,která znázorňuje život tady na Zemi i jednotlivé inkarnace?Neustále hoří a život plyne... V každém životě se zdokonalíme v nějaké oblasti a pak přicházejí jiné,nové a nové... Jak člověk vůbec pozná, že už se sem nemusí znovu narodit,že vše,co mu uloženo již splnil? :) Napadá mě čím dál tím víc otázek :-) Připadám si jako zvídavé dítě :-D Děkuji mnohokrát,Akji!

8 Akja Akja | 3. listopadu 2015 v 19:38 | Reagovat

[7]: Lidunko, mám kočku a psa. Chování kočky je jiné, nežli jsem zvyklá od naší fenky. Kamarádka mi to vysvětlovala podle jedné knihy, že "..pes má svého pána a kočka má své služebnictvo...",zkrátka kočka má svoji hlavu a vše, co udělá musí být podle ní. No a teď jsi mi to znovu připomněla, tím, jak si neustále stojíš za svým naučeným vnímáním světa, "že se tady máme zdokonalovat a že je nám něco uloženo, co máme splnit."
ŽÁDNÉ ZDOKONALOVÁNÍ SE NEKONÁ, ŽÁDNÉ PLNĚNÍ ÚKOLŮ.
Tohle právě jsou pokřivené myšlenkové formy vnucené náboženstvím. Nemůžeš zdokonalovat dokonalé, nikdo Ti nemůže dávat úkoly, to je manipulace, otroctví, nejsme roboti, abychom plnily nějaké úkoly.
Tohle je právě transformace, zbavení se takových myšlenkových forem a návrat k Jednotě. Píši to v každém příspěvku. Zahoď knížky, kde Ti píší, že se zdokonalujeme a máme něco uloženo, to je lež. S takovou budeš pořád na stejném místě - nedokonalý plnič úkolů.
Myslíš si, že to je záměr lidského života? To není Tvůj názor, to je vnucená pokřivená myšlenková forma.
Přijmi se jako dokonalá bytost, která nemá žádné úkoly, jen JE a zažiješ to pravé osvícení...

9 Akja Akja | 3. listopadu 2015 v 20:12 | Reagovat

[7]:.." V každém životě se zdokonalíme v nějaké oblasti a pak přicházejí jiné,nové a nové.." Naše změna nespočívá ve zdokonalování, ale v uvědomování, že není co zdokonalovat, že jsme tvůrci. Když se chceš v nějaké oblasti zdokonalovat, pak si ubíráš životní sílu, protože nepřijímáš svět, takový jaký je a chceš ho opravovat, vylepšovat a on ho stvořil stvořitel a Ty, když píšeš, že se máme zdokonalovat, tak kritizuješ dílo stvořitele, jako nedokonalé a to jsi vždy prohrávající.
Tohle je skvěle vysvětlené v té knize - Kurz zázraků - stojí za to si ji pořídit.
"..Jak člověk vůbec pozná, že už se sem nemusí znovu narodit,že vše,co mu uloženo již splnil?..."Nikomu není nic uloženo. Život je - není takový, ani makový, prostě jen je. Když toužíš mít dítě, toužíš, aby se sem "někdo" narodil a pokračovaly v něm Tvé nejlepší myšlenky, když toužíš po dítěti, chceš tu dál žít. Nechceš mít děti, pak tu dál nechceš být. Vše si vytváříme sami, žádné úkoly nedostáváme. Od koho by jsme je v Jednotě mohli dostat?- Jen od sebe.
Život je, stále je. Já vím, že píšeš o reinkarnaci, ale to není naše přirozenost, to je manipulace a otroctví a na to není potřeba zaměřovat svoji pozornost a tím to vytvářet.

10 Lída Lída | 4. listopadu 2015 v 21:30 | Reagovat

[8]: Akji,děkuji Ti za silný a krásný příspěvek.Máš pravdu,neumím žít,jen si plním hlavu zbytečnostmi,které mi to tu nijak neusnadňují.V knížkách to možná nenapsali "přímo",ale lidská mysl je rafinovaná a přeloží si to podle sebe.

Je to tak,tímhle přístupem si člověk vytváří stále nové a nové úkoly, které nikdy nevyřeší. Četla jsem úryvky a moc jsem z toho nebyla moudrá.Mysl má strach a vždycky si to nějak zdůvodní. Pořídím si ji,zajisté samotné čtení bude mít transformační účinky na mou mysl ;-)
Akji, mluvíš mi z duše - o těch dětech.Ještě nedavno jsem byla pevně přesvědčená,že neplánuji mít děti.Postupem času se můj názor začíná měnit :-)

Akji, děkuji za nádherný příspěvek.Jeden z mála,který mne pořádně probudil! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama