Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Proč

10. srpna 2015 v 20:11 | Akja |  cestou ke změně
Naše nové uvědomění a pokrok v životě je založeno na nesouzení, neposuzování nikoho a ničeho. Tak tohle je to, co se právě pomaloučku a zlehka učíme. K transformaci potřebujeme opravdové tvůrčí nasazení a víru. Vždyť jsme žili mnoho a mnoho let porovnáváním, posuzováním a přirovnáváním a nyní to má skončit? Konec posuzování je asi to nejtěžší ze všeho, ale jinak se nám cesta uzavírá. Pokud stále hodnotíme, jsme stále na stupnici dobré, špatné a stále budeme zažívat opak na doplnění do jednoty.


Pokud něco, nebo někoho nepřijímáme, protože je např. nezodpovědný, nepoctivý, nepravdivý, podlý, zlý, krutý, zůstáváme pořád v tom našem plazím mozečku a žádný vzestup do šedé kůry mozkové se nekoná. Říkáme si, jak je to možné, kam to tedy spějeme? Kráčíme malinkými krůčky do vědomí jednoty, kde má vše svůj význam, svůj úkol a své přesné zaměření.

Dříve jsme četli příběhy, kde moudrý muž říkával - nesuď, neznáš celý příběh. Když se v příběhu odehrálo něco "špatné", posloužilo to potom k něčemu "dobrému" a to se později ukázalo být "špatným", ale nakonec se to změnilo v "dobré". A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna.
Nic není nikdy špatné, nebo dobré samo o sobě.

Nejde posuzovat žádnou situaci, věc, člověka, pokud chceme žít pravdou a láskou. Dnes bylo "strašné" vedro. Ne, dnešek byl, ale nebylo strašně, ani skvěle. Pokud ho odsoudíme na strašné, budeme muset zažívat i opak, "krutou" zimu. Pokud je nám člověk silně protivný a my jsme ti skvělí, budeme potkávat pořád silně protivné lidi a nikdy se do jednoty nedostaneme, protože s těmi protivnými stále nesouhlasíme, tak nemůžeme být jednotní.

Pokud svým posuzováním necháme vzniknout jakýkoli protiklad, stále se plácáme na břehu transformace a nemůže dojít k žádné změně. Počasí, které prožíváme, nám přináší spoustu situací k dalšímu uvědomování se. Snažila jsem se přitáhnout déšť, protože mám silnou potřebu pomáhat. Ale musím také vzít v úvahu, že vše slouží k něčemu dalšímu a sucho přijmout.

V současné chvíli se nám vše projasňuje. Vidíme vše, co nám dříve bývalo skryté. Je to dobrodružství, o kterém se nám předtím ani nesnilo. Nekažme si tuhle jízdu posuzováním a zjišťováním, jestli s námi ostatní souhlasí nebo ne. Přijměme sebe a dejme vše kolem nás do jednoty se sebou. Skoncujme se vším posuzováním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 petrflasar27 petrflasar27 | 12. srpna 2015 v 13:03 | Reagovat

Každé odsuzování a stížnosti, lze dobře nahradit oceňováním. Ocenění čehokoli ti změní úplně přístup k životu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama