Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Kamenný kruh

19. srpna 2015 v 0:00 | Akja |  aktuální články
Transformace s sebou přináší nové činnosti, kterým jsme se dříve nevěnovali. Vždy jsme zálibně sledovali malíře se stojanem a plátnem, který si pozorně prohlížel krajinu a snažil se její divutvornou krásu zachytit ve svém obraze. Stavbou kamenného kruhu se přibližujeme pocitům umělce a můžeme se s přírodou přímo propojit v jemné energetické rovině.
Tvar kruhu je příjemný, jako obejmutí. Síla kamenů je vzácná, jako opora, kterou si můžeme blaženě beze všeho dopřát. Na člověka působí jako proud čisté lásky, umožnění a osvobození.
Kamenný kruh prospívá i svému okolí, domům a zahradě.
Pokud si chceme postavit kruh z kamenů a dopřát si jeho blahodárné účinky, není potřeba se řídit žádnými pravidly, přesto napíši některá doporučení, jak postupovat.


Vybereme si jakékoli klidové místo, kde může kruh stát a nebude nikomu překážet. Jestliže by jsme chtěli mít kruh na těch nejsilnějších liniích na Zemi, museli by jsme si je propočítat, ale pro osobní potřebu to není důležité. Takže se rozhlédneme po pozemku, který jsme pro stavbu kruhu vybrali a malinko rozostříme zrak. Ve štěrbince přihmouřených očí zahlédneme kruh již postavený. Když přijdeme na to místo, uvidíme i malou prohlubeň, či jinak kruh naznačený, jakoby tam stával už dříve.

Velikost kruhu záleží na jeho používání. Pokud chceme silný kruh na uzdravování nemocí, na silné propojení se svým středem a sneseme tolik energie, bude mít kruh malý průměr. Pokud chceme kruh používat k meditování, k odpočívání a ke hledání odpovědí na své otázky, zvolíme větší průměr kruhu. Velikost kamenů se bude řídit spíše tím, jestli nám se stavbou někdo pomůže, nebo jestli máme k dispozici nějakou techniku. Některé kameny, rozměrově malé, poslouží stejně dobře jako větší, záleží na jejich složení a "zasvěcení". Kameny mohou být i opracované.

Do středu kruhu si dáme kolík a připevníme na něj provázek s předem připraveným poloměrem kruhu. Pokud máme kompas, určíme si světové strany, jinak nám poslouží postavení Slunce a hodinky.
Podle tvaru kamenů si určíme čtyři základní kameny - Duše - Dítě - Žena - Muž. Na východ umístíme kamen Duše. Může stát jen na zemi, nebo mu vyhloubíme jamku, aby stál v poloze, která je nám příjemná. Na jihu postavíme kamen Dítě, západ zjemní kamen Žena a na severu bude stát kamen Muž.

Mezi čtyři základní kameny umístíme doprostřed další čtyři kameny a pokračujeme stejně, jako u fraktálů dále, na každý střed mezi kameny umístíme další kameny do kolika dělení nám to bude vhodné. Počet kamenů v kruhu není nijak limitovaný. Vzdálenost kamenů od středu si měříme provázkem. Uprostřed kruhu můžeme nakonec umístit také kamen, nebo nechat volný pro meditujícího. Já mám, ve svém kruhu doma, uprostřed plochý kámen a používám ho jako sedátko.
Uprostřed je síla kruhu největší.

Když je kruh postavený, vyjdou všichni, kteří se na stavbě podíleli ven a začíná zasvěcení kruhu. Všichni si stoupnou k východnímu kameni - Duši a dotknou se ho z vnější strany kruhu. Zasvěcují ho do dějů, které od kruhu očekávají, ujistí ho o hezkém zacházení, pochválí ho, každý si uvědomí vlastní duši a lásku v ní k celému stvoření. Pokud kruh zasvěcuje více lidí, je potřeba, aby je jeden z nich vedl. Dále pohladíme cestou ke kameni Dítě všechny kameny z vnější strany kruhu, aby byl kruh spojený. U kamene - Dítě proběhne opět zasvěcení do uvědomění si dětsví, doby růstu, vlastních zážitků. Dejme si všude tolik času se zasvěcením, kolik nám je příjemné. Opět se dotkneme všech kamenů na cestě ke kameni - Žena a opět ji zasvětíme do stavu vnitřní ženy, jak u muže, tak u ženy a to samé až ke kameni - Muž a opět provedeme zasvěcení do vnitřního muže. Dotykem všech následujících kamenů až ke kameni - Duše, kruh ukončíme.

Pokud bude kruh moc silný, je potřeba kameny posunout od středu dále a opět provést zasvěcení. Nyní je oblíbené vše fotit. Fotky z kruhu jsou zvláště zajímavé, jsou na nich různá světla a tvary. Při focení jednoho kruhu v lese u Zvotok, se nám na snímku objevil růžový kužel světla.

Stavba kruhu je transformační zábava, která se nám všem líbí. Pro děti je to hra a dobrodružství a pro dospělé je to návrat k tvořivosti. Při stavbě kruhu dochází ke spojení nejen kamenů, ale i lidí. Dopřejme si tenhle vyjímečný zážitek a postavme si vlastní kruh. Kruh nám potom bude pomáhat zlepšovat zdraví a nacházet svůj vlastní střed.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | 27. října 2015 v 23:46 | Reagovat

Ano, dobrá pozitivní věc. krásně jsi to popsala :-).
Proč ale myslíš, že by to mělo nějak souviset s transformací? Vždyť je to přirozená a lidem vlastně dávno známá věc, jen pozapomenutá.

2 Akja Akja | 28. října 2015 v 23:29 | Reagovat

[1]: Transformace je přece obnovení, vzpomínání si na svůj původ, na své schopnosti. Kruhy nám pomáhají překonat uvěznění. Pomáhají nejen člověku, ale i jeho výtvorům, krajině i rostlinám...
Protože procházíme transformací, vzpomínáme si i na stavbu kruhů.

3 Jirka Jirka | 29. října 2015 v 18:04 | Reagovat

Hm, takže takhle to myslíš?
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/transformace
= přeměna, přetvoření

Já to vždy chápal tak, že takzvaná transformace je snaha, proměnit nás v něco jiného a nějak nového, něco co nejsme, ani jsme nebyli, třeba ani být nechtěli.
Návrat k tomu čím jsme byli může být dobrý. Souhlasím, kruhy pomáhají navodit sepětí člověka a krajiny, Země, slyšet vůbec její hlas ... To je jistě dobré a tvůj článek se mi líbí. Je to krásně přirozeně popsané, včetně toho jak přirozeně zapojit děti :-).
Jen mi návrat k tomu, čím jsme byli připadá spíš jako protikladný k nějaké přeměně v něco nového či jiného, jak jsem já transformaci chápal.

4 Akja Akja | 29. října 2015 v 20:26 | Reagovat

Transformace, která právě probíhá, je návrat k naší přirozenosti, k naší původní podobě. Něco jiného a nějak nového, popisuje "evoluce" a ta na mne dojem neudělala.
Jistě uvnitř sebe cítíš, že něco hlubšího víš a znáš, že něco úžasnějšího jsi, že patříš do něčeho většího, že jsi součást nějakého záměru, protože to všechno už jsi, jen jsme to měli schované uvnitř a nyní to znovuobjevujeme, vracíme se ke svému jádru. To je transformace - odhazování toho pokřiveného v nás a narovnání našich životů ke své původní podobě...

5 Jirka Jirka | 30. října 2015 v 0:10 | Reagovat

[4]: Hm, vidět to takhle je určitě hezčí, než představa, kterou jsem o transformaci měl já.
Škoda že se mi to zdá být jinak, budu o tvém názoru určitě přemýšlet, díky za jiný pohled :-) .

6 Akja Akja | 30. října 2015 v 8:16 | Reagovat

Jsem s transformací od začátku, není v tom nic jiného. Myslíš, jako výroba člověka nového typu HOMO SUPERIOR i to mělo nějaké číslo své verze asi 02, nebo tak nějak, viď. To se nekoná, to by proběhlo, pokud by jsme zůstali v tom duševním otroctví. Právě na to byla transformace také zneužita. Proto píši svůj blog, aby tu byl někdo, o koho se jde opřít. Mám přístup k informacím Zdroje/Ducha a bylo na čase se o ně podělit, nechtělo se mi, ale nebylo zbytí. Nechce se mi nic psát, ani se mi nechce, když lidé za mnou přijdou jim nic říkat, protože vždy narazím na odpor, ze všech diskuzí mne většinou vyloučili, fóra na lidech raději moderovali, nebo zavřeli, je to potíž. Ale ten hlas svobody je zde asi třeba, když se do toho znovu a znovu pouštím. Mám dar a o dar je třeba se vždy podělit, jinak se promnění ve zkázu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama