Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Jsme zde přítomní?

14. srpna 2015 v 10:22 | Akja |  aktuální energie
Úplně nejčastější reakce, kterou máme uloženu v podvědomí, je emoce viny. Právě procházíme transformací, vzpomínáme si na to? Proč to připomínám? Stále jsme nevědomě přitahováni kruhem myšlenek na vinu a její potrestání.
Krok z kruhu ven, směrem ke svobodě, je zbavení se emoce viny. Jak? Jak? Jak? Vždyť ji máme všude, za vším, jsme jí úplně prostoupení.
Neustále vidíme ve všem cizí zavinění, nejsme ochotni přijmout odpovědnost za vytváření světa vlastní vědomou pozornost.


K tomuhle článku mne vyburcovaly nářky na stav počasí. Píšete, že oni za to můžou, oni s tím radarem nám posílají mikrovlny a grilují nás tady a různé důvody, které k tomu mají.
Samozřejmě, že to způsobili lidé viz. níže článek "Počasí na přístrojích". Ale právě zde probíhá transformace, je potřeba si toho všimnout.

Již několik desítek let mne provází věta "Já jsem jen." od autora Sri Chinmoy. Já jsem jen. Já jsem ten, kdo vytváří svět. Proč si mám naříkat, že mi někdo kazí počasí, když ten někdo jsem opět já. Při transformaci je důležité si toho všímat. Na nějaké úrovni svého bytí, jsem k tomu dala souhlas, že může tohle počasí proběhnout. Vzpomeňme si, kolikrát jsme si takové počasí přáli.

Jak z toho ven? Stejně, jako ze všeho, co probíhá k umožnění našeho dalšího postupu ve svém vědomí. Odpusťme situaci, kdy jsme byli bezmocní s počasím a zaměřujme svoji pozornost na stav své plné síly a moci. Svoji vědomou pozornost jen přesuňme na situace, věci, počasí, místa, které opravdu chceme prožívat a zůstávejme v nejpříznivějším rozpoložení, jaké jsme schopní si dopřát.

V žádném případě se nepřipojujme k všeobecnému zmatku, strachu a emocím viny. Sami se testujeme, jak daleko jsme s transformací a jestli můžeme vystoupit z kola Ega ven a zažívat svobodu myšlení, které slouží duchu.

Původně jsem chtěla psát článek o tom, co bylo dříve, jestli slepice, nebo vejce. Nářky s počasím je však nutné dát na pravou míru, takže na plánovaný článek se dostanu až zítra. Pro toho kdo zítra nepřijde, prozradím, že slepice...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama