Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Co bylo dříve?

15. srpna 2015 v 10:29 | Akja |  aktuální články
Bylo na Zemi první vejce nebo slepice? Aristoteles se již před naším letopočtem snažil rozluštit tuto záhadu. A co my? Co řešíme? Používáme mysl k otázkám? Každá otázka nás přivede k odpovědi. Ale pokládáme si otázky?
Ti, kdo prochází transformací všech dob na jejím čele, se odlišují od ostatních tím, že si pokládají otázky. Mají zájem, směřují svoji vědomou pozornost k objasnění a vnášejí světlo vědomí do všech zákoutí mysli.
Můžeme také jen přijímat informace a odpovědi druhých, ale náš život tak začne postrádat elán a začne být uspávaný do apatie a pohodlnost sklouzne do lenosti a později do neschopnosti.


To, čím náš život dostává ten pravý náboj, tu šťávu, jsou právě otázky a zájem. Je to stejné na všech úrovních bytí. Když chceme vypěstovat šťavnaté plody, je třeba věnovat rostlině pozornost. Naše děti rostou lépe, když máme o ně zájem. Dům, o který pečujeme, je ve středu našeho zájmu, je blahodárný pro naše žití.

Život nás více baví, pokud mu věnujeme pozornost a dáváme mu najevo, že máme o něj zájem. To je smysl transformace. Ne jen přežívat s hořkostí a strachem, utápět se v zábavě, která ani není zábavná, protože postrádá přítomnost našeho ducha. Zájem o život se projevuje právě v otázkách, na které nám radostně poskytuje všechny odpovědi. Vše je dokonale propojené, vše je jedno-duché.

Vše je stvořené nejdříve v mysli, zrovna tak byla vytvořena slepice se svými vajíčky najednou. I když záměr vytvořit slepici první, se zdá pro lidskou mysl přijatelnější. Představme si, že malujeme ve své mysli obraz a máme záměr tam mít zvíře, které se bude dále rozmnožovat, třeba vejci. Když by jsme byli tvůrci ( také jimi jsme ), co by jsme namalovali první? Já zřejmě tu slepici, aby se o ta vejce mohla starat a abych viděla do jaké podoby má tvoreček z vejce vyrůst.

Další článek bude o energii Země a o stavbě kruhu z kamenů. Pro ty, kteří se tu příště nestaví, jen vzkazuji, že mám jeden takový na zahradě a už jsem postavila celkem čtyři kruhy. Kruhy z kamenů upozorňují Zemi na náš zájem o ni a opět velmi prospívá oboum stranám...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama