Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Aktuální strava

12. srpna 2015 v 23:22 | Akja |  cestou ke změně
Dnes jsem opět potkala článek o jídle v souvislosti s transformací a mám pocit, že se tím musím také zabývat a psát o tom. Je potřeba si uvědomit co je potrava ( po - trava ). Je to jen další myšlenková forma. Již jsem zmiňovala dříve, že není možné doporučovat konkrétní bylinu, či potravinu, která by měla na všechny lidi stejný účinek. Co je jednomu chutné, stává se pro jiného nepoživatelné. Když se nad tím zamyslíme, tak je jasné, že za fungováním potravy, bylin a léků stojí ještě další rozměr, duchovní stránka potravy.

Jsme navyklí od narození přijímat potravu, nejdříve tekutou, později i jinou pestřejší. Někomu jídlo prospívá, jiného naopak oslabuje, nebo má na něj různé alergie. Ale není to složení potraviny, na co tělo reaguje, ale informace, kterou je strava nabitá. Podle přednastavení mysli, pak je informace z jídla přijatá, či nikoliv.

Doporučení, co bychom měli pro zdárný průchod transformace konzumovat, jsou naprosto nesmyslná. Každý má jiné omezení, každý potřebuje jíst úplně něco jiného, někdo potřebuje vůbec nejíst.
Nejlépe všichni uděláme, pokud budeme jíst to, na co máme chuť, po čem se cítíme dobře.

Postupně se jistě naše potřeba jídla zmenší na minimum. Jídlo bude jen nositelem lásky, průzračnosti a pohody. Nebudeme jíst potraviny, které nás zatěžují a spíše otravují, jak mají schované ve slovním základě, ale čerpat z jídla sounáležitost a potěšení.

Když někdo doporučuje některé druhy jídla pro zdárný průběh transformace, chce vlastně doporučit některé navyklé druhy myšlenek a informací, na které jsme všichni zvyklí. To může i prospět, držet se těch základních pojmů v téhle zátěžové době, ale rozhodně ne, konzumovat doporučené pokrmy.

Jídlo a jeho působení na tělo jedince je pro každého odlišné. Můžeme to vidět na příkladu vody. Představme si kapky vody z jednoho potoka. Některé kapky se dostanou zpět do půdy a tečou v podzemí, některé se odpaří a plynou po obloze, některé lidé vypijí a stávají se součást člověka, některé použijí lidé na stavbu a stávají se součást betonu. Z každé kapky se stane něco úplně odlišného s jinými vlastnostmi, přestože na začátku byly sejné. A tak je to také s jídlem. Stejné jídlo se změní v lidech různě, podle úpravy, podle pocitu při stravování, podle nastavení filtrů v mysli.

Nenechme se zmást doporučeními, co máme jíst, pít a užívat. Každý má v sobě nejlepšího navigátora a je třeba se jen ztišit a poslechnout jeho slabší hlásek, který nás vede neomylně k našemu největšímu prospěchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama