Společný prostor pro blahodárnou změnu...

Zkušenost je nepřenosná

9. června 2015 v 13:28 | Akja |  cestou ke změně
Na své cestě k sebeuvědomění jsem si vždy vybírala jen to nejvyšší. Nezabývala jsem se úvahami lidí, kteří sami nikam nepokročili a topili se v beznaději, v rozvodech, v nemoci. Tak se mi také poštěstilo dostat se na seminář Hó oponopono, který vedl přímo Ihaleakala Hew Len v roce 2009. Základní myšlenka téhle havajské techniky spočívá v přijetí své zodpovědnosti za vše, co se v našem životě děje. Jakým způsobem toho jde dosáhnout? Přijetím každé věci, situace, vztahu větami: " Miluji tě, omlouvám se, prosím, promiň, děkuji ti."

Hó oponopono je přesně návod, jakým způsobem dosáhnout transformace. Jenže žádná zkušenost není přenosná a každý ji potřebuje zažít sám. Naší mysli se zdá tahle technika jednoduchá a vždy očekává další záludnosti a složitosti, podle předchozího prožívání a nastavení v dětství.

My, lidé jsme velmi hraví, můžeme si tedy ihned vyzkoušet malý test. Zkusme dnes při každém jídle, předem jídlo přijmout a očistit větami - miluji tě, omlouvám se, prosím, promiň, děkuji ti. Večer zaznamenáme příjemný pocit svěžesti a klidu zárověň. Metodu jde použít i třeba na cigarety, na jakoukoli situaci, která nás nějak zraňuje. Ihaleakala Hew Len řekl, že můžeme jíst klidně hamburgery, cokoli a bude to velmi přínosné a zdravé, pokud tomu můžeme "věřit". Není vůbec důležité co jíme, co zažíváme, ale čemu o tom věříme.

Za každé situace je potřeba naučit se sebe přijímat, milovat se. Vždy si sebe vážit, protože máme tu největší hodnotu, jakou si můžeme představit. Chránit se proti každému poškozování. Omluvit se sobě, za vše, co mysl posoudila a vyhodnotila, jako nesprávné, neboť nic takové neexistuje...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama